با این تکنیک‌های كششی و تقویتی می‌توانید لاغر و كمرباریك‌ شوید. 


  با این ورزش ها شکم تان تخت می شود

مجله سیب سبز - نسرین خسروشاهی: وقتی زمستان تمام شود دیگر نمی‌توانید چاقی‌ و شكم برجسته‌تان را زیر لباس‌های گرم پنهان كنید، بنابراین از حالا باید به فكر باشید. حالا كه می‌خواهید این چاقی موضعی را برطرف كنید باید ورزش‌های مخصوص انجام دهید كه شامل حركات پایین‌تنه، شكم و عضلات پایینی پشت است. پیلاتس یك تمرین ذهنی و بدنی است كه عضلات شما را به خوبی درگیر می‌كند و می‌تواند تحرك و انعطاف‌پذیری‌تان را هم بیشتر كرده و از سوی دیگر استرس و تنش را از شما دور كند.

این نكات را رعایت كنید

اگر نمی‌توانید حركات را به تعداد مورد نظر انجام دهید خودتان را نگران نكنید و هرقدر می‌توانید این حرکات را انجام دهید تا شكل و فرم مورد نظرتان را به دست آورید. حركت را كامل انجام دهید تا كشش را در بدن‌تان احساس كنید. زمان لازم را بین حركات و تنفس‌های‌تان در نظر بگیرید. نكته مهم حفظ سرعت ثابت در انجام حركات و بین آنهاست. برای داشتن ورزشی امن و موثر باید حسابی حواس‌تان به تنفس‌تان باشد. وقتی دارید حركات را انجام می‌دهید شكم‌تان را سفت كنید. هر حركت باید روان و كنترل شده باشد و از حركات تنشی و سریع پرهیز كنید.

1. حركت صندلی

الف) به پشت دراز بكشید و پاهای‌تان را در وضعیت 90 درجه و نشسته روی صندلی قرار دهید. انگشتان پا باید كشیده باشد و دست‌ها كنار بدن و تشك قرار داشته باشند.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شود

ب) با یك دم سرتان را از تشك جدا كنید و بالا بیاورید و به سمت شكم‌تان بكشید. دست‌های‌تان را هم از روی تشك‌ بردارید و با یك فشار كف دست به زمین پنج بار این حركت را انجام دهید. حین انجام حركت همچنان بدن‌تان را بالا نگهدارید. بعد از پنج حركت، بازدم انجام دهید. این حركت را 100 بار تكرار كنید.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شود


2. حركت رباتی

الف) به پشت دراز بكشید و پاهای‌تان را كنار هم جفت كنید و بازوهای‌تان را صاف به سمت سقف نگهدارید طوری كه به اندازه عرض شانه‌ها از هم فاصله داشته باشند.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شود

ب) برای بلند شدن خیلی آرام اقدام کنید. اول سرتان را بلند کنید، سپس به آرامی مهره‌های كمرتان را یكی‌یكی از تشك جدا كنید. طوری بلند شوید كه مهره‌ها كامل جدا شوند و بازوها نوك انگشتان پای‌تان را لمس كنند و موازی زمین قرار بگیرند. وقتی می‌خواهید دراز بكشید دم انجام دهید و بعد بازدم و كم‌كم مهره‌های كمر را در جهت عكس به تشك نزدیك كنید. این كار را آرام و مهره به مهره انجام دهید تا سر روی تشك قرار بگیرد. 8 تا 10 بار این حركت را انجام دهید.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شود


3. حركت مورب

الف) به پشت بخوابید. دست‌های‌تان را پشت سرتان بگذارید و پاهای‌تان را به حالت 90 درجه خم كنید و انگشتان پا نیز كشیده باشد. وقتی قسمت بالایی بدن را از تشك جدا می‌كنید دم انجام دهید.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شود

ب) بازدم كنید و قسمت بالایی بدن‌تان را به یك سمت متمایل كنید. به حالت اول برگردید و دم انجام دهید. این كار را با سمت مخالف هم انجام دهید. این یك حركت محسوب می‌شود. 10 تا 20 بار آن را انجام دهید.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شود


4. چرخش یك پایی

الف) به پشت بخوابید تا ستون مهره‌های‌تان زمین را لمس كند. یك پای‌تان را به صورت 90درجه خم كنید و دیگری را مستقیم به سمت سقف نگهدارید. وقتی شروع به چرخاندن پای صاف در جهت حركت عقربه‌های ساعت كردید، دم انجام دهید و زمانی كه چرخش كامل شد بازدم انجام دهید.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شود

ب) حركت خلاف جهت عقربه‌های ساعت را با پا انجام دهید. برای هر پا 10 بار این ورزش را انجام دهید.

با این ورزش ها شکم تان تخت می شودطبقه بندی: آموزش خانواده،  آموزش ذوجهای جوان،  پزشکی،  خبر ورزشی،  آموزش مجردها، 
برچسب ها: تناسب اندام، حرکات ورزشی، شکم تخت، لاغری، حرکات کششی، کوچک کردن شکم،  

تاریخ : چهارشنبه 6 اسفند 1393 | 09:06 ق.ظ | نویسنده : محمد ضیاءظریفی | نظرات

  • گلوله
  • آپ رنگ
  • گسیختن
  • جالب های انگلیسی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic